Index of / Hasan Ünlü KILINÇ

Fantastic World and Software Fetishist

Science & Art & Philosophy

Contact Me

Name Date
Cumhurbaşkanlığı Seçimi

Cumhurbaşkanlığı Seçimi

Osman Pamukoğlu

 

KAMUOYUNA DUYURU

 CHP yönetiminden sadece üç dört kişinin bildiği, bırakın örgütlerini ve meclis gruplarını, MYK’dakilerin bile haberi olmayan bir kimlik; MHP’ye Cumhurbaşkanı adayı olarak sunulmuş ve şimdilik kabul gördüğü, anlaşılmaktadır..

Aklı başında olan herkes biliyor ki bu kimlik dışarıdan dikte edilmiş, o nedenle de azami gizlilik ambalajına sokulmuştur.. Nerede gizlilik varsa orada; korku, endişe, kaygı ve suçluluk duygusu vardır!.. Açıklığın olmadığı yerde yüreklilik hiç olmaz..

Kısa bir süre önce yapılan Yalova seçimlerinde CHP 228 oyla seçimi aldı.. Bu oylar sayı itibarıyla 30 Mart yerel seçimlerinde HEPAR ve İP’nin oyları.. Bunun böyle olduğunu araştırma şirketleri de defalarca açıkladılar..

Yalova seçimlerinden önce partinin genel başkan yardımcılarından biri beni arayıp “Yalova’daki adaylarınızı çekerek CHP’yi destekler misiniz? “ dediğinde “ben onlara talimatı çoktan verdim. Ayrıca kendim oraya gelip bizzat propagandaya katılırım” O gün çok sevinen bu grup başkan vekili, aradan geçen bir hafta sonra benim Yalova’da görünmemden endişe duydu!. Ben de gitmedim..

HEPAR ilk kez ve Türkiye’nin sadece yedide birinde seçime katılmasına rağmen; 2011 Haziran genel seçimlerinde, İP ve DSP den daha fazla oy aldı.. Hal böyleyken, ortak aday bulacağım diye çalmadık kapı bırakmayan CHP yönetimi, bu iki partiyi ziyaret ettiği gibi, ÖDP ve Mazlum Der. Dahil gitmedik yer bırakmadı; HEPAR hariç!..

Dün açıklanan kimliğin henüz yasal hiç bir anlamı yok, olur ya bu partiden birileri akıl eder de, bu aleni garabeti ve haksızlığı gidermek için , bu kimliğin niçin ortaya atıldığını gelip bize açıklarlar!..

Kanun, aday göstermeyi partiler ve genel başkanlar teklif eder demiyor ki, “20 millet vekili” diyor.. Şayet bu meclis de cesur, inisiyatif sahibi, vatansever, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temel ilkelerine sadakatle bağlı, 20 baba yiğit varsa ve bunlar, adam gibi bir adamı Cumhurbaşkanlığı için teklif ederlerse Hak ve Eşitlik Partisi onları bütün gücüyle desteklemeye hazırdır..

Şu ortaya sundukları plan, stratejinin bilinen temel ögelerinden dahi, bihaber olduklarının kanıtıdır.. Bu sözün halk dilinde karşılıkları şudur: “El elin kaybolan koyununu türkü çağırarak arar.” ve “Çayın taşıyla çayın kuşunu vurmak istiyorsan, ama taş senin değilse kuşa değil, kafana vurursun.” Korku felakettir ve çocuklarından biri de kendine güvensizliktir…

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Osman Pamukoğlu
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı

About Post Author


Tags: , , ,


Leave a Reply