Index of / Hasan Ünlü KILINÇ

Fantastic World and Software Fetishist

Science & Art & Philosophy

Contact Me

Name Date
Irak Türkmenleri Yardım Kampanyası

Irak Türkmenleri Yardım Kampanyası

irakli-turkmen-yardim

 

Merhaba Arkadaşlar sizlerin de Irak sınırında bulunan IŞİD teröründen kaçan kimsesiz kavim kardeşlerimize destek olmanızı ümit ediyorum. Bu değerli kampanyayı başlatan Mersin Büyükşehir Belediye’sine teşekkürlerimi sunuyorum.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, gönülleri ve bedenleriyle Türkiye’ye bağlı olan Irak Türkmenlerinin öksüz ve yetim bırakıldıklarını öne sürerek, Irak Türkmenlerine Yardım Kampanyası başlattıklarını bildirdi.
Başkan Kocamaz, Büyükşehir Belediyesi eski meclis salonunda düzenlediği basın toplantısında, Irak Türkmenleri için bir yardım kampanyası başlattıklarını söyledi. Kampanyayı Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu ve Danışmanı Akif Çiftçi birlikte şahsen başlattığını ve ferdi bir girişim olduğunu ifade eden Kocamaz, “Gerekli yasal izinler tamamlandı. Irak’ta zor durumda bulunan Türkmen kardeşlerimize yardım kampanyasını bugün itibarıyla başlatıyoruz” dedi.
Türkiye’nin Suriye ve Irak politikalarının en zayıf noktasının, bu bölgelerdeki Türkmenlere sahip çıkılmaması ve bölgedeki diğer güçler arasında ezilmelerine göz yumulması olduğunu iddia eden Kocamaz, “Bugün Irak’ta da Suriye’de de her grup sırtını bir büyük güce yaslamışken, gönülleri ve bedenleriyle Türkiye’ye bağlı olan Türkmenler, maalesef öksüz ve yetim bırakılmıştır. IŞİD terör örgütünün yerlerinden yurtlarından ettiği binlerce Türkmen kardeşimiz perişan vaziyetteler. Türkmen kardeşlerimizin bu durumunu görmezden gelmek çok büyük bir vebaldir. Bu yanlışın müsebbipleri, eninde sonunda bu vebalin altında kalacaklardır. Türkmen kardeşlerimiz şunu bilsinler ki; Türk milleti, kalbiyle ve imkanlarıyla onların yanındadır. Kerkük yanarken, Musul yanarken, biz burada huzur içinde, rahat içinde, mutlu, mesut oturamayız, yaşayamayız. Bilhassa, yardım etmek için, onlardan çağrı beklemek de bize yakışmaz. Durum ortada, sıkıntılar ortada. Biz, bu kampanyayı bir ihsan, bir sosyal faaliyet, hatta bir görev olarak değil, kardeşin kardeşe karşı asli sorumluluğunun ifası olarak görüyor ve buna göre hareket ediyoruz. Türkmen kardeşlerimizin başlarına gelen felaketlere, sınırlarımızın ötesinde yaşıyorlar diye asla duyarsız kalamayız, başımızı çeviremeyiz. Türkmeneli çöktüğü zaman, sıra Gaziantep’e gelir,Kahramanmaraş’a gelir, Mersin’e gelir, İzmir’e gelir, İstanbul’a gelir, Trabzon’a gelir, Erzurum’a gelir. Kampanyamıza katkıda bulunacak Mersinli hemşehrilerimin ve her bir kardeşimin, işte bu anlayışla hareket etmelerini bekliyorum” diye konuştu.
Kampanyada toplanacak yardımların, hiçbir aracı kullanılmaksızın, doğrudan Irak Türkmen Cephesi’ne teslim edileceğinin altını çizen Kocamaz, 6 ay sürecek kampanyaya katkıda bulunacak herkese şimdiden teşekkür ettiğini kaydetti. Kocamaz, kampanya hesap numaralarının daha sonra bilboardlar aracılığıyla kamuoyuna duyurulacağını sözlerine ekledi.

About Post Author


Tags: , , , , , ,


Leave a Reply