Index of / Hasan Ünlü KILINÇ

Fantastic World and Software Fetishist

Science & Art & Philosophy

Contact Me

Name Date
Java – System.getProperty(); Metodu

Java – System.getProperty(); Metodu

Merhaba arkadaşlar sizlere kısa ve öz bir yazı yazacağım.  Java ile bilgisayar bilgilerimize nasıl erişebileceğimiz hakkında. Java’nın kendi Sınıfı olan System. den  faydalanacağız. System.getProperty(“Buraya anahtar kelime gelicek “);

system.getProperty

Gördüğümüz gibi bilgisayarımızın yani işletim sistemimizin ne olduğu javanın nerede olduğu vs… gibi tüm özelliklere erişebiliyoruz. Kod Halini görüntüliye bilmek için devamını okuyun –>


package net.armabilgisayar.kontroller;

public class test
{

public static void main(String[] args)
 {

 System.out.println("File Seperator: "+System.getProperty("file.separator"));
 System.out.println("Java.Class.path: "+System.getProperty("java.class.path"));
 System.out.println("Java Home: "+System.getProperty("java.home"));
 System.out.println("Java Vendor: "+System.getProperty("java.vendor"));
 System.out.println("Java Vendor Url: "+System.getProperty("java.vendor.url"));
 System.out.println("Java Version: "+System.getProperty("java.version"));
 System.out.println("Line Seperator: "+System.getProperty("line.seperator"));
 System.out.println("Os Arch: "+System.getProperty("os.arch"));
 System.out.println("Os Name: "+System.getProperty("os.name"));
 System.out.println("Os Version: "+System.getProperty("os.version"));
 System.out.println("Patch Seperator: "+System.getProperty("path.seperator"));
 System.out.println("User Dir: "+System.getProperty("user.dir"));
 System.out.println("User Home: "+System.getProperty("user.home"));
 System.out.println("User Name: "+System.getProperty("user.name"));

}

}


Tags: , , ,


Leave a Reply