Index of / Hasan Ünlü KILINÇ

Fantastic World and Software Fetishist

Science & Art & Philosophy

Contact Me

Name Date
T.C Kaldırılıyor Çünkü Birilerine Batıyor!

T.C Kaldırılıyor Çünkü Birilerine Batıyor!

Arkadaşlar aslında bu çok hassas bir konu olsa da çoğu kimse bunu umursamıyor ” ‘T.C’ kaldırılınca ne olacakmış biz  Türkiye Cumhuriyeti  olduğunu bilmiyor muyuz?” gibi  saçma sapan ifadeler kullananlar bile var.  Bazılarının dilinde de “vazgeçildi kaldırılmıyor”  gibi kulaktan dolma doğru olmayan bilgiler var.

Bir kere şunu bilin bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti. Sen bu kısaltmadan şikayet edemezsin yahut yok sayamazsın.  Önemli olan durum  T.C kısaltmasının kaldırılıp kaldırılmaması değil, emelleri olan cumhuriyet rejimini değiştirmek. Atatürk’ün kurduğu ve yaptığı her şeyi tersiyle anlatmak veya yok saymak. Şeriat’e geri dönmek.

Sizlere yaşadığım olayı anlatmak istiyorum.  Bu alçaklar T.C’yi kaldırmak isteyince onlar silerse biz yazarız deyip çıktık yollara.  Üzerinde hiçbir siyasi partinin simgesini, sloganını ve hiçbir liderin resminin bulunmadığı  “T.C” afişlerini yapıştırmaya başladık. Görünümleri aşağıdaki resimde bulunanların aynısı.

TC Silinirse Yeniden Yazarız

Tabi bunu yaparken görenler ve alkışlayanlar  hatta isteyip yapıştıranlar da oldu.  Bunlar olduğu gibi mal mal yaptığımıza bakanlarda oldu elbette. Neyse lafı fazla uzatmayayım işimizi bitirdik. Eve dönüyorum birden aklıma oturduğum apartmana da yapıştırmak geldi. Zaten mübarek  girişte tüm esnafların bir şeyleri asılı halıcıdan tutun anahtarcıya kadar. Bende  elimde kilerden 2 tane yapıştırdım.

Sabah uyandım işe gitmek için çıktım  bir tanesini sökmüşler. (Kameranın kör olduğu noktada kini) diğeri kameranın gördüğü yerde  duruyor.  Bayağı sinirlendim acaba çocuklar mı söktü diye düşündüm.  Ve akşam gelirken biraz daha getirdim. Ve sökülen yere tekrar yapıştırdım.  Diğer gün baktığımda 2 side sökülmüştü. Tamam dedim bunu sökeni bulup meydan dayağı atmak lazım. Bu olay bir gün daha tekrar edince güvenlik kamerasından bakıp yapan cumhuriyet düşmanı şerefsizi buldum. Hatta o sıra kendide geldi asansörün yanına (Kayıt cihazı asansörün yanındaki odada kapı açık iken içeriden dışarısı dışarıdan içerisi görülebiliyor) .  Kafasını uzattı ve

-Ne yapıyorsunuz  gençler?   dedi

– Birileri T.C afişlerini sökmüş ona bakıyoruz. dedim

– Ben söktüm onları. dedi  “T.C” nize başlarım dercesine ve aptalca bir bakışla.

-Neden söküyorsun ne zararı var nerenize batıyor. dedim

-Burası resmi kurum mu? diye saçmaladı

-Burası Türkiye Cumhuriyeti resmi kurum olmasına gerek yok. dedim

-Bu bir siyasi hareket bunu istediğin yerde yapamazsın. dedi

Üzerinde hiçbir partinin veya kuruluşun işareti olmadığını söylediğimde sen okumuş adamsın yapma bunları dedi ve bende okuduğum için yapıyorum dedim.

-Evine istediğin gibi as  ama buraya asamazsın. dedi

-Bu sana zarar vermez dedim.

Yanımda apartmanın ufaklıkları olduğu için kendimi zor tutuyordum. Her an suratının ortasına yumruğu geçirecektim. Yanında eşi çocuğu olunca yapamadım.  Böyleleri anca kazıklı voyvodaya oturtacaksın.

 Ben asmaya devam edeceğim dedim. Oda daha sonra gitti. İşte çevremizde  böyle şerefsiz adiler var. Belkide adımı googleye yazıp siteye girdiğinde bu yazıyı görür ve kendisine  şerefsiz haysiyetsiz dediğim için kavga etmeye gelir. Onu işte o zaman balkondan sallandırırım.

Bu insanların niyetleri belli amaçları belli Cumhuriyetimizin her şeyi kendilerine giriyor.

Aklı olan bir insan demiyor ki  kardeşim  bu ülkeyi kuranlar anayasaya ilk üç maddeyi koymuşlar. Ve bu üç maddeyi değiştirmek veyaa değiştirilmesini teklif etmek dahi yasaktır demişler. Bu cümlenin farkına iyi varmalı insanlar. Anlamını iyi idrak etmeliler.

Şuan baktığımızda anayasa değişikliği isteyen akepe ve bedepe şerefsizleri… Yeni anayasa paketine bu üç maddeyi değiştiriyorlar.  Şimdi size soruyorum %49 mutlu musunuz?

Bu yapılanların bedeli sizden çıkmaz ise çocuğunuzdan çıkar, onlardan çıkmaz ise torununuzdan çıkar. Müjdat Gezen çok doğru söylemiş bu ülkenin yarısı gerizekalı. İnşallah diğer seçime kadar akıllanabilirler.

Güncelleme : Yazıda tartıştığım adam 15 Temmuz sonrası yurtdışına kaçtı 🙂

About Post Author


Tags: , , , ,


Leave a Reply