Index of / Hasan Ünlü KILINÇ

Fantastic World and Software Fetishist

Science & Art & Philosophy

Contact Me

Name Date
Dalvik Debug Monitor Server (DDMS)

Dalvik Debug Monitor Server (DDMS)

DDMS (Dalvik Debug Monitor Server) bilgisayarınıza bağlı bulunan Android cihazları ve o anda çalışan simulatörleri takip edebileceğiniz bir Eclipse eklentisidir.
DDMS sayesinde cihaz üzerinde çalışan uygulamaları görüntüleyebilir, cihazın dosya sistemine müdahale edebilir, sahte konum gönderebilir ve ekran görüntüleri alabiliriz. DDMS ekranına ulaşmak için Eclipse içinde Window > Open Perspective seçeneğinden DDMS’yi seçmeniz gerekir.

DDMS ekranı

DDMS ekranının sol tarafında o anda bilgisayara bağlı bulunan cihazları görüntüleyebiliriz. Ekranın alt tarafında ise daha önceki bölümde anlattığımız LogCat konsolu bulunmaktadır. Sağ üst kısımda cihaza ait detaylı bilgileri alacağımız bir ekran yer alır. Şimdi bu ekranları inceleyelim.

Cihaz ekranında listelenmiş cihazlardan birine tıkladığımızda cihazın üzerinde o anda çalışan bütün uygulamaları ve bu uygulamaların tükettiği bellek miktarını görüntüleyebiliriz. Burada bir uygulamayı seçtiğimizde yukarıdaki düğmeleri kullanarak uygulamayla ilgili çeşitli kontrollere erişebiliriz. Buradaki düğmeler;

Diğer ekrandaki tablara da göz atalım:

Thread Listesi

Bellek Tüketimi

Gerçek Zamanlı Takip

 

Emülatöre mesaj ve arama gönderme

About Post Author


Tags: , , ,


Leave a Reply