Index of / Hasan Ünlü KILINÇ

Fantastic World and Software Fetishist

Science & Art & Philosophy

Contact Me

Name Date
Eclipse Ortamı’na Proje Eklemek

Eclipse Ortamı’na Proje Eklemek

Önceden çalıştığınız bir projeyi başka bir bilgisayardaki Eclipse içerisinde çalıştırmak  istiyorsanız, proje dosyalarını Eclipse çalışma ortamına (Workspace) tanıtmalısınız.

ADT’yi açın ve aşağıdaki gibi bir çalışma ortamı (workspace) tanımlayın (Workspace yerine istediğinizi yazabilirsiniz. Yeni bir çalışma ortamı yaratmak içinse, basitçe burada yer alan “/workspace” adını silin ve istediğiniz adı yazın):


Eğer yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi ilk kullanımda “Use this as the default and do not ask again” seçeneğini işaretlerseniz, ADT her açıldığında artık size workspace sormayacak ve varsayılan olarak bu alanı açacaktır. Bunu değiştirmek içinse aşağıdaki ekran görüntüsündeki adımları kullanabilirsiniz:


Karşınıza gelen boş Eclipse ortamında File > Import yolunu takip edin. Çalışma ortamına bulunmasını istediğiniz proje dosyalarını, karşınıza gelen sihirbazda Existing Projects into Workspace seçeneğini işaretleyerek ekleyin ve bir sonraki sayfaya geçin:

 

Bu ekranda .zip formatında paketlenmiş uygulamaları eklemek için Select archive file:   düğmesi ile bellek üzerinde eklemek istediğiniz projelerin yerini buluyor ve açmak istediğiniz projeyi seçerek Open düğmesini tıklıyorsunuz. Eğer uygulama paketiniz klasör halindeyse, o zaman Select root directory:   düğmesini kullanmalısınız.

Bu aşamadan sonra Finish düğmesine tıklayarak projenizi Eclipse içerisinde görüntüleyebilirsiniz.

Önemli Hatırlatma: Eğer proje bir Eclipse projesiyse ve çalışma ortamına daha önceden eklenmediyse listede görünecektir.

 

İpucu:

Eclipse ortamına proje ekledikten sonra işimize en çok yarayacak kısım, Navigator sekmesi bazen görünmeyebilir. Navigator’u açmak için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz:

About Post AuthorLeave a Reply