Index of / Hasan Ünlü KILINÇ

Fantastic World and Software Fetishist

Science & Art & Philosophy

Contact Me

Name Date
Google Play

Google Play

Google tarafından yönetilen Google Play, Android cihazların uygulama ve oyunlara ulaşabileceği çevrim içi bir markettir. Buradan, çoğu zaman geliştiricilerin tercihleri doğrultusunda ülkelere göre yayınlanan oyun ve uygulamalara erişilebilir. Android cihazlar üzerinden Google Play uygulamasıyla ya da Google Play sitesinden erişilebilir.

Google Play, üzerinde yer alan uygulamaları kategorilerine göre ayırarak kullanıcılara sunar. Ana sayfasında en çok satılan ve talep gören uygulamalara yer verir. Ayrıca “Editörün Seçimi” gibi yeni bir kategorilendirmeye daha da gitmiştir. Yukarıdaki resimde yer alan arama kutusuna ilgilendiğimiz bir konuyu ya da geliştirici firma adını girerek kolayca arama yapabiliriz. Bir uygulamayı seçtiğimizde aşağıdaki uygulama detay sayfasına yönlendiriliriz.

Bir uygulamanın ayrıntı sayfasına girdiğimizde, uygulamanın adını, hemen altında geliştiricisini görürüz. Yükle düğmesine tıkladığımızda uygulama Google hesabımıza bağlı Android cihazlarımıza gönderilir.

Uygulama detay sayfasında aşağı doğru ilerlediğimizde, uygulama içi görselleri bulabiliriz. Görsellerin hemen altında geliştirici tarafından yapılan açıklamalara ve uygulamayı indiren kullanıcıların yorumlarını görme şansımız var. Kullanıcılar çok çeşitli amaçlarla da yorumlar yapabilirler.

 

Detay sayfasında daha aşağıya indiğimizde uygulamaya dair ek bilgiler karşımıza çıkar. Burada uygulamanın hangi sürümde olduğu, boyutu ve hedef Android sürümleri görülebilir. Burada yer alan geliştirici bağlantı sayfaları ise, geliştiriciye ulaşabilmeniz açısından, geliştirici tarafından paylaşılan sayfalardır. Sayfanın sonunda ise benzer uygulamalar ve bu geliştiricinin diğer uygulamalarına da bakabilirsiniz.

About Post Author


Tags: , ,


Leave a Reply